O nás

Hlavným poslaním neziskovej organizácie Šachový klub Skalica od svojho vzniku v roku 1990 je vzdelávať hráčov v šachovej hre a vytvárať podmienky pre rozvoj šachu v regióne. Vek nie je pre tréning šachu prekážkou. Všetci, ktorí sa chú v tejto kráľovskej hre zlepšovať, sú u nás vítaní.

V našom klube trénujú deti už od veku 5 rokov. Naši zverenci navštevujú tréningy 1 – 2 x do týždňa podľa veku a výkonnosti.  Všetky deti sa môžu zúčastňovať detských GPX turnajov. Najlepší z nich majú šancu na účasť na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu, týždennom turnaji s možnosťou postupu na Majstrovstvá sveta, Európy alebo Európskej únie.

ligových súťažiach družstiev máme zastúpenie v piatej, štvrtej a tretej najvyššej slovenskej súťaži. Mládeži je venovaný priestor najmä vo štvrtej a piatej lige, kde majú možnosť odohrať vážne partie s kvalitnými súpermi.

Šachový klub Skalica organizuje viacero pravidelných turnajov a podujatí, z ktorých najvýznamnejšie sú:

  • OPEN Turnaje pre širokú verejnosť: OPEN Skalica, OPEN O pohár mesta Skalica
  • Náborové turnaje pre mládež: GPX turnaje
  • Školské majstrovstvá na úrovni regiónu, kraja ako aj celoslovenské

Naše aktivity sú financované v hlavnej miere z príspevkov z 2% dane súkromných osôb a sponzorských príspevkov Schaeffler Skalica, s.r.o., Hotela Svätá Ľudmila a.s., Mesta Skalica. Ak chcete podporiť naše aktivity, či už poukázaním dvoch percent dane, alebo sponzorským darom, kontaktujte nás, radi vám poskytneme ďalšie informácie.